Daffodil Bay Bayan Parfüm

Bu temel sınıf ve tonlara ek olarak piyasada bulunan parfümler çiçek notaları, meyve notaları, ağaç notaları ve okyanus notaları gibi çeşitli “koku notalarına”  ayrılmaktadır. , turunçgil notaları. , vb. Bununla birlikte, bu bölümdeki tariflerin çoğu ticari sırlar içerir, bu nedenle bunları ayrıntılı olarak açıklamanın bir yolu yoktur, ancak binlerce farklı bitki aroması düzenlenmiş ve çeşitli benzersiz stiller halinde birleştirilmiştir,

parfüm nedir

Parfüm, uçucu yağlardan veya aroma bileşikleri, sabitleyiciler ve çözücülerin bir karışımından yapılır. Parfümün tarihi, dünyadaki en eski uygarlıklara kadar izlenebilir. Ancak modern parfümeri Avrupa’da 19. yüzyılın sonlarında başladı.

Bir kokunun ömrü veya gücü, kokuda kullanılan aromatik bileşiklerin ve uçucu yağların konsantrasyonuna bağlıdır. Saf parfüm yaklaşık %15-40 oranında yağ içerir. Kokulu bir üründeki en yüksek yağ konsantrasyonunu içerir. Parfümdeki alkol buharlaşarak ciltte uçucu yağlar bıraktığında, daha uzun süre kalıcı koku sağlayan yağda en yüksek konsantrasyona sahip ürünlerdir. Parfümdeki yüksek aroma bileşikleri içeriği nedeniyle koku güçlüdür. Bu nedenle keyfi kullanılmamalıdır.

Saf Kokular sadece vücudun nabız bölgesine uygulanmalıdır.

Parfüm genellikle birkaç kokudan oluşur. Parfümde bunlara nota denir. Parfümde üst nota, orta nota ve alt nota olmak üzere üç nota bulunuyor. Üst notalar veya üst notalar, kokunun uygulanmasından hemen sonra algılanan kokulardır. Orta aralık, ön tonların aromasıdır. Temel notlar ortalardan önce görünür. Orta ve alt notalar kokunun temasıdır.

 Baharatlar, endüstrinin hammadde dediği karmaşık karışımlardır. Bu hammaddeler doğal bitkilerden veya sentetik hammaddelerden elde edilebilir.

  Hoş kokulu bir karışım elde etmek için yağı bir çözücü (genellikle alkol) içinde çözülür. Yağın konsantrasyonu ne kadar yüksek olursa, aromanın yoğunluğu da o kadar yüksek olur. Yoğunluk, kokunun ciltte ne kadar süreceğini belirler.

  Parfümün ömrü ne kadardır?

  Her bir parfüm şişesinin ortalama raf ömrü, üretim tarihinden itibaren 3-5 yıldır.

  Bir şişe parfümden tam uygulama sayısını belirlemek neredeyse imkansızdır. Bir parfüm şişesinden kabaca aşağıdaki ömürleri bekleyebilirsiniz:

  1000 ila 1500 sprey için 100ml ve 14-16 ay sürmelidir.

  50ml’lik bir şişedeki ortalama sprey sayısı 735’tir ve 7-8 ay sürmelidir.

  Yatak odası gibi serin, karanlık ve kuru bir ortamda saklanarak parfümün ömrü uzatılabilir. Banyolarda bulunanlar gibi hızlı termal dalgalanmalar, kokudaki moleküllerin parçalanmasına neden olur. Güneş ışığı da aynı şeyi yapar. Kokunun buharlaşmasını önlemek için kapağın sağlam olduğundan emin olun

Daffodil parfüm